З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО щорічно 29 вересня, святкується Всесвітній день серця.
29 вересня проходить в усьому світі під девізом “Серце – для життя!”.
Це день, коли лікарі-кардіологи, медичні та громадські асоціації прагнуть привернути увагу до проблем захворювання серця, проводять заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення у питаннях профілактики серцево-судинних хвороб.
Напередодні всесвітнього дня серця, 07.09.2023р. на базі КНП ММР “Міська лікарня №1” буде проведений день спеціаліста-кардіолога.
В рамках цього проєкту, висококваліфіковані спеціалісти МЛ №1 проконсультують Вас и Ваших пацієнтів.
У консультуванні приймуть участь:
– Зав. відділення інтервенційної кардіології – Герасимчук Сергій Георгійович;
– Зав. відділення кардіоревматології, головний спеціаліст УОЗ ММР за фахом “Кардіологія” – Цихоня Надія Іванівна;
– Зав. відділенням функціональної кардіології, лікар-кардіолог- Киць Олена Миколаївна;
– Зав. відділенням невідкладної кардіології – Жукова Юлія Борисівна;
Кого направити?
Пацієнтів, що мають один або декілька факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, це:
- підвищенний артеріальний тиск;
- підвищенний рівень холестерину, цукру в крові;
- надмірна вага;
- гіподинамія;
- тютюнопаління;
- вживання алкоголю;
- стреси.
Інші фактори, що впливають на ризик розвитку серцево-судинних захворювань:
- вік – серцево-судинні захворювання найчастіше зустрічаються у людей старше 50 років, ризик їх розвитку збільшується з віком;
- стать – у чоловіків більше шансів захворіти в ранньому віці, ніж у жінок;
- надмірне вживання алкоголю.
Серцево- судинні захворювання можна попередити за допомогою профілактики – здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря. Тому ми чекаємо на Вас.
