Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком, який проголошений Міжнародним Союзом боротьби з онкологічними захворюваннями.
Мета цього дня в усьому світі – підвищення обізнаності людей про рак, як один із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації.

У нашій країні впродовж останнього десятиліття реєструють значне зростання захворюваності на  онкопатологію та смертність від неї. Нині в державі понад 1 млн. людей хворих на онкопатологію. Щорічно реєструють понад 140 тисяч нових хворих на рак, щорічно помирають 80 тисяч українців, із них 1/3  – особи працездатного віку. Рак є причиною 15% смертей українців. Загалом 5-річне одужання онкохворих в нашій країні близько 56%, в країнах Європи  – 80%, а у США –  90%.

Відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна було б запобігти. Для профілактики раку потрібно вести здоровий спосіб життя: відмова від тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю, збалансоване харчування, своєчасна вакцинація проти вірусів папіломи людини, гепатиту В, раку шийки матки, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

Спеціалісти наголошують, що головне в онкології – це онконасторога, своєчасне проходження профоглядів та виявлення раку на ранніх стадіях.

За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла.
Найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку (в порядку зменшення): раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу.
Серед жінок найбільш розповсюдженими є (в порядку зменшення): рак грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

Бережіть себе та будьте здорові!