Сьогодні почнемо розмову про одну з найактуальніших тем цієї пори – осінню застуду і розглянемо прості поради, які вбережуть вас від хворіб.

З появою перших холодних днів, коли вже відчувається осінній вітерець і повітря пахне осінню, хочеться підготуватися до періоду міжсезоння.

Разом з яскравими осінніми барвами наближається сезон застуд, коли потрібно максимально захистити свій організм від вірусів та інфекцій. Краще знати свої слабкі сторони організму заздалегідь – це допоможе запобігти хворобам та ускладненням.

На що звернути увагу восени?

  1. Достатня кількість вітамінів

Зараз не йдеться про поїдання часнику та неприємної для вас їжі. Для того, щоб підтримувати свій організм в міжсезоння, досить вживати якомога більше зелені. Як показують дослідження, зелені овочі допомагають зміцнити імунітет і захисні сили організму. Також в щоденний раціон слід включати продукти з вітамінами D і C.

  1. Більше зеленого чаю, менше алкоголю

У холодні вечори так хочеться закутатися в ковдру та попивати гарячий глінтвейн. Однак, варто пам’ятати, що надмірна кількість алкоголю знижує захисні функції нашого організму. Тому спиртне краще замінити на зелений чай. До слова, вміст у ньому великої кількості антиоксидантів і корисних мікроелементів допоможуть зміцнити імунітет.

  1. Звичайні поради

Ми часто забуваємо прості правила, які допоможуть захиститися від застуди. По поверненню з вулиці обов’язково потрібно мити руки з милом, якомога частіше провітрювати кімнати, кожен день приймати душ і спати мінімум 8 годин на добу. Регулярний режим сну, а саме – однаковий час засинання і пробудження, буде сприяти підтримці імунітету на належному рівні.

  1. Фізична активність

Холодна пора не повинна стати підставою для припинення тренувань. Помірні фізичні навантаження допомагають підтримувати тонус організму та його захисні механізми. Тренування дозволяють знижувати рівень стресу, який також може призводити до ослаблення імунітету. Згідно з дослідженнями, якщо за пару днів перед щепленням від грипу відвідати тренажерний зал, організм швидше “розбереться” з введеною в нього мікродозою вірусу.

Далі буде))) Бережіть себе та будьте здорові!