Осінь 2020 року – особлива для школярів та їхніх батьків. Разом із новим навчальним роком починається пора сезонних захворювань.
На фоні подовженого карантину через епідемію коронавірусної інфекції це може викликати занепокоєння батьків.
Тож давайте розглянемо, як укріпити імунітет дитини, що справді є дієвим згідно з науковими дослідженнями, а яких міфів про зміцнення здоров’я варто вже позбуватися.
Розбираймося покроково разом з:

Що таке імунітет?
Імунітет – це велика кількість унікальних ланцюгів, сформованих імунною системою та об’єднаних задля захисту нашого організму і забезпечення здоров’я.
Імунна система складається з органів, як-то червоний кістковий мозок, тимус, селезінка, лімфатичні вузли та лімфатичні угруповання-острівці в різних частинах організму (апендикс, мигдалики, лімфоїдна тканина кишківника тощо).
Імунна система унікальна своєю мобільністю: імунні клітини та їхні молекули-месенджери можуть переміщатися майже по всіх органах і тканинах.

Для чого потрібен імунітет та як він формується?
Покликання імунної системи не тільки бороти чужинців, але й розпізнавати видозмінені клітини, відновлювати пошкоджені тканини, допомагати нервовій та ендокринній системі регулювати важливі функції, які забезпечують гарне самопочуття .
Індивідуальні життєві обставини та потреби враховуються при формуванні імунітету. Відтак він є дуже унікальним.
У його формуванні беруть участь генетичні фактори та фактори навколишнього середовища на кожному етапі життя: вид пологів, наявність та тривалість грудного вигодовування, вакцинація, соціальні контакти та контакти з місцевою флорою, стан кишкової мікрофлори, особливості харчування, сну, фізичної активності, стрес.

Як зміцнити імунітет дитини?
Зміцнення імунітету – це щоденні звички
Це – дії, яким батьки й діти регулярно приділяють увагу. Одноразова прогулянка осіннім сосновим лісом навряд матиме довгостроковий ефект.
До щоденних звичок для міцного імунітету належать збалансоване і різноманітне харчування, гігієна сну, регулярна фізична активність, закалювання, режим навчання та відпочинку, стрес-менеджмент та творча діяльність. Ці поради працюють, якщо виконуються на постійній основі!2
Звички дитини – це звички всієї родини
“Неможливо лише дитині “завдати непоправного добра”. Вся родина має бути фізично активна, раціонально харчуватися. За дослідженнями науковців, імунітет є складною та надзвичайно досконалою системою. Лікар зазначає, що дійсно інколи бувають вроджені імунодефіцитом, але це відбувається не так часто.
Лікарі радять не намагатися “стимулювати імунітет” при будь-якому кашлі, а вдягати дитину по сезону, “без кутання і шапочок в +20”.
Крім того, медики спростовують звичні стереотипи: не варто лякати дитину протягом, а їсти та пити холодне – можна дозволяти, бо це нормально і не шкідливо.
Також батьки мають показувати на собі приклад та мотивувати формування у дитини здорового ставлення до свого організму.
Вакцини тренують імунну систему
Вакцинація формує імунітет до збудника: імунні клітини пам’яті, тобто антитіла, швидко та ефективно поборють інфекцію у разі зустрічі з нею або допоможуть перенести хворобу значно легше.
Як працює вакцина? Вона містить частинку вбитого чи ослабленого патогену, наприклад, бактерію чи вірус, у відповідь на яку формується імунна відповідь без розвитку інфекції та тяжких симптомів, але з формуванням антитіл.
Як вакцинувати дітей під час пандемії – рекомендації ЮНІСЕФ
Важливо пам’ятати та розуміти, що навіть під час пандемії не слід забувати про щеплення та дотримуватись вакцинації згідно Календаря щеплень. Вчасно зроблена вакцинація захистить вашу дитину від основних небезпечних хвороб та зміцнить імунітет.
Також корисним є щеплення від грипу, яке захищає від 3-4 видів вірусу грипу. Щороку вакцина інша залежно від прогнозованих штамів вірусу грипу. Вона допомагає уникнути тяжкий перебіг захворювання або ускладнення грипу.
Сезонна вакцинація від грипу допомагає сформувати не тільки індивідуальний, а й колективний імунітет.
Чим більше вакцинованих, тим менше ймовірність, що постраждають групи ризику, люди зі слабким імунітетом з різних причин.
Подбати про щеплення варто на початку жовтня. Вакцинувати дитину можна з 6-місячного віку.
Бережіть себе та будьте здорові!!!