ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ

Щорічно 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією.  Ця дата була заснована з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії.  Метою цього Дня є підвищення обізнаності населення про пневмонії і сприяння заходам з профілактики та лікування цього захворювання.  Тема Всесвітнього дня боротьби з пневмонією 2020 року: «Право кожної дитини на виживання».

   Багато людей пов’язують пневмонію з літніми людьми, але насправді це найпоширеніший інфекційний вбивця дітей в усьому світі.  За даними ЮНІСЕФ пневмонія забирає життя більше 800 000 дітей у віці до 5 років щороку, в тому числі понад 153 000 новонароджених, які особливо вразливі для інфекції.  Це означає, що кожні 39 секунд від пневмонії помирає дитина, і майже всі ці смерті можна запобігти.

   Країни з найбільшою кількістю смертей від дитячої пневмонії сконцентровані в Африці на південь від Сахари і в Азії, включаючи Демократичну Республіку Конго, Ефіопію, Індію, Нігерію і Пакистан.  У сукупності на ці п’ять країн припадає більше половини всіх смертей від пневмонії серед дітей у віці до п’яти років.

   Пневмонія – одна з форм гострої респіраторної інфекції, що впливає на легені.  Легені складаються з дрібних мішечків, альвеол, які при диханні у здорової людини наповнюються повітрям.  При пневмонії альвеоли заповнюються гноєм і рідиною, що робить дихання хворобливим і обмежує надходження кисню. Найчастіше пневмонію викликають пневмококи або гемофільна паличка (до 60% випадків всіх захворювань), рідше – мікоплазми, легіонелли і хламідії (до 30%), досить рідко – золотистий стафілокок і мікроби з групи ентеробактерій.

   Найчастіше зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, коли при контакті з хворою людиною (при кашлі, чханні, розмові) відбувається вдихання хвороботворної мікрофлори.  Можливий гематогенний шлях зараження, коли збудник потрапляє в легені з потоком крові (наприклад, при сепсисі, інших інфекційних хворобах).  Існує також ендогенний механізм розвитку запалення легеневої тканини, який обумовлений активацією вже наявних в організмі мікробів.  Факторами, що сприяють розвитку пневмонії, є хронічні хвороби легенів, носоглотки, захворювання серця, цукровий діабет, тривалий постільний режим, зниження імунітету, куріння, зловживання алкоголем  та ін.  До групи ризику належать також діти (до 5 років) і люди похилого віку (старше 65 років).

   Основні клінічні прояви пневмонії: підвищення температури, можливий озноб, поява кашлю, в перші дні зазвичай сухий, потім з’являється мокрота з відділенням мокротиння.  Можлива поява болю в грудній клітці при диханні, задишка.  Практично завжди спостерігаються симптоми інтоксикації: слабкість, головний біль, відсутність апетиту, з’являються загальні симптоми нездужання.

   Про тяжкість захворювання можна судити за такими симптомами пневмонії як: ступінь дихальної недостатності, вираженість явищ інтоксикації, декомпенсація супутніх захворювань і наявність ускладнень.

  Основне лікування захворювання – медикаментозне (антибактеріальні та протигрибкові препарати, при необхідності хворому прописуються імуностимулятори, муколітичні та відхаркувальні препарати, вітаміни).  Якщо виникає необхідність, можуть призначатися інгаляції кисню.  У більшості випадків при пневмонії необхідна госпіталізація пацієнта в стаціонар – відділення терапії або пульмонології.

    Лікувати пневмонію самостійно небезпечно!  Якщо у людини з’явилися симптоми захворювання,  необхідно негайно звернутися до лікаря! Пізня діагностика та затримка лікування погіршують прогноз захворювання!

   Важливими профілактичними заходами для всіх вікових груп є: ведення активного, здорового способу життя, фізична активність, раціональне і повноцінне харчування, своєчасне і адекватне лікування вірусних і бактеріальних інфекцій.  Оскільки пневмонія часто з’являється як ускладнення грипу, щорічні вакцинації дорослих проти грипу також є надійним способом профілактики даного захворювання.

   У профілактичних цілях пневмонії у дітей рекомендується: вакцинація проти пневмококу, кору, коклюшу, гемофільної інфекції;  грудне вигодовування дитини в перші 6 місяців життя;  дотримання  правил гігієни в оселях.

  Бережіть себе та своїх дітей і будьте здорові!

Наш центр вакцинації працює щоденно, без вихідних з 9:00 до 16:00 за адресою: просп. Богоявленський 340/2

Довідки за телефоном 64-12-56 щодня з 8:00 до 20:00

Захисти себе та рідних - зроби щеплення!

Амбулаторія 1
Адреса: пр-т Богоявленський 340/2
Реєстратура: 067 807 37 61; 640816

Амбулаторія 2
Адреса: вул. Металургів 8
Реєстратура: 067 807 37 82 або 646169

Амбулаторія 3
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 91 або 641256

Амбулаторія 4
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 92 або 641256

Графік роботи амбулаторій Пн-Пт з 08.00 до 20.00
Черговий лікар
Сб-Нд 08.00-15.00 за адресою пр-т Корабелів, 12 (СА №3),
Сб-Нд 15:00 - 20:00 черговий медичний працівник

Приймальня директора (0512) 64-13-61
Електронна пошта: cpmsd7_office@ukr.net
Працюємо Пн - Пт з 08.00 до 16.30

Проїзд – маршрутне таксі №50, №52, №53, №91, №1, №12, №17, №18, №32, №77, №5
Маршрут на карті: пр-т Богоявленський, 340/2, Корабельний р-н, м. Миколаїв, 54051