ЯКЩО ВИ МАЄТЕ МОЖЛИВІСТЬ, БУДЬ-ЛАСКА, ЗДАВАЙТЕ КРОВ, КОЖНА КРАПЛИНА НАРАЗІ ВАЖЛИВА ТА НЕОБХІДНА!

ЯКЩО ВИ МАЄТЕ МОЖЛИВІСТЬ, БУДЬ-ЛАСКА, ЗДАВАЙТЕ КРОВ, КОЖНА КРАПЛИНА НАРАЗІ ВАЖЛИВА ТА НЕОБХІДНА!

Сьогодні всі ми гуртом працюємо на перемогу, кожен на своєму фронті – хтось на полі бою, хтось лікує, ремонтує, хтось працює волонтером і тд. А хтось здає регулярно кров, чим також неабияк підтримує та допомагає)

ЯКЩО ВИ МАЄТЕ МОЖЛИВІСТЬ, БУДЬ-ЛАСКА, ЗДАВАЙТЕ КРОВ, КОЖНА КРАПЛИНА НАРАЗІ ВАЖЛИВА ТА НЕОБХІДНА!
ДОНОРСТВО є надзвичайно важливим, отже і підготовка до здачі крові та її компонентів має бути серйозною.

Як правильно харчуватись перед здачею крові та після, щоб не зашкодити тому, хто її отримає.
Їжа, спожита донором перед здачею крові, має надзвичайно важливе значення. Якщо у вас виявлять певні речовини в крові, то її просто не переллють пацієнтам. Лише один горішок, шматочок халви чи ще якийсь дрібний смаколик може все зіпсувати. Отже, що можна і не можна вживати.

Чому важливо, щоби донори правильно харчувалися?

Неправильне харчування впливає на якість крові, тому є протипоказанням до донорства. Це стосується не лише алкоголю чи відверто шкідливої їжі на кшталт фаст-фуду. Донори мають щодня отримувати певну кількість білків, жирів, заліза, мінеральних солей, пити достатньо рідини та дотримуватися належної калорійності раціону. Стежити за своїм харчуванням необхідно не лише напередодні процедури донації крові, а постійно.
Важливо! Дотримання рекомендацій щодо здорового харчування обов’язкове! Найменші порушення в дієті можуть призвести до серйозної зміни якості крові та її компонентів. Від цього залежатиме якість наданої допомоги хворому. Результатом порушення донорської дієти може стати не просто зміна аналізу крові, а й ризик для життя іншої людини.

Що не рекомендують їсти перед донацією?

Склад раціону, вживання алкоголю чи ліків можуть уплинути на певні показники крові, тому радимо відмовитися від нижченаведеного списку продуктів або препаратів:

 • копчена, гостра та смажена їжа з численними спеціями – табу мінімум упродовж 48 год перед донацією;
 • соління радять не вживати протягом доби перед здачею крові;
 • молочні продукти, у тому числі йогурти, сир, вершки, масло, а також яйця. Вживання навіть невеликої кількості жирів, тваринних білків впливає на склад і якість крові, заважає її розподілу на компоненти. Також через мікрочастинки жиру сироватка крові стає надто густою, в’язкою, набуває каламутного вигляду. Це називають хільозом плазми. Відмовитися від перелічених продуктів краще мінімум за добу до донації;
 • горіхи, фініки та банани заборонені з тієї ж причини на той самий термін;
 • буряк не рекомендують вживати впродовж 48 год перед процедурою;
 • чорницю варто припинити їсти за 72 год до забору крові;
 • ковбасні вироби – сосиски, ковбаси, шинку не слід вживати принаймні за 36 годин до процедури;
 • чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, солодкі магазинні напої, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади містять безліч шкідливих синтетичних речовин, які суттєво погіршують якість крові, тому мають бути виключені з уживання мінімум за 48 годин до здачі крові;
 • алкоголь, енергетичні напої. Про вживання таких напоїв донору краще забути назавжди, але, якщо випили, утримайтеся від донації найближчі 48 год;
 • лікарські засоби не слід вживати впродовж останніх 72-х год. Щодо винятків краще порадитися з лікарем.
 • Куріння – ворог здоров’я не тільки донора, а й пацієнта, який отримує таку кров. Утриматися від паління слід мінімум за дві години до донації та дві години після.

Небажано також перед здачею крові пити каву – принаймні протягом 4-5 годин. Оскільки кофеїн звужує судини, у донора може бути важче взяти необхідну кількість крові. Утриматися від кавування варто також протягом 12 годин після донації, так як кофеїн має сечогінний ефект, а для донора важливо підтримувати достатню кількість рідини в організмі, аби швидше та якісніше відновити кров.

Що рекомендують їсти перед процедурою?

Перелік рекомендованих продуктів набагато менший, але корисніший для здоров’я донора.

Порція напою обов’язкова безпосередньо перед здаванням крові з метою запобігання розвитку гіповолемічної реакції організму через різку зміну артеріального тиску. Рекомендують випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів.

Легкий сніданок слід з’їсти за 2-3 год до процедури. У день донації, щоб уникнути непритомності та слабкості, варто перекусити вареними крупами на воді чи макаронними виробами без додавання вершкового масла. Можете з’їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), вівсяне печиво. Також дозволені пропарена риба та відварене м’ясо нежирних сортів. Проте деякі центри крові наполягають на відмові від м’яса та риби напередодні донації – слід уточнити цей момент на етапі планування кроводачі.
Упродовж дня після донації бажано уникати інтенсивних фізичних навантажень, керування автомобілем та іншою технікою, яка потребує підвищеної концентрації.
Дотримуйтеся спеціального харчування перед донаціями та долучайтеся до донорського руху задля порятунку життів!

Амбулаторія 1
Адреса: пр-т Богоявленський 340/2
Реєстратура: 067 807 37 61; 640816

Амбулаторія 2
Адреса: вул. Металургів 8
Реєстратура: 067 807 37 82 або 646169

Амбулаторія 3
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 91 або 641256

Амбулаторія 4
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 92 або 641256

Графік роботи амбулаторій Пн-Пт з 08.00 до 20.00
Черговий лікар
Сб-Нд 08.00-15.00 за адресою пр-т Корабелів, 12 (СА №3),
Сб-Нд 15:00 - 20:00 черговий медичний працівник

Приймальня директора (0512) 64-13-61
Електронна пошта: cpmsd7_office@ukr.net
Працюємо Пн - Пт з 08.00 до 16.30

Проїзд – маршрутне таксі №50, №52, №53, №91, №1, №12, №17, №18, №32, №77, №5
Маршрут на карті: пр-т Богоявленський, 340/2, Корабельний р-н, м. Миколаїв, 54051