ЗАХВОРЮВАННЯ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ. ПРИЧИНИ, РІЗНОВИДИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ЗАХВОРЮВАННЯ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ. ПРИЧИНИ, РІЗНОВИДИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Захворювання нервової системи являють собою широке і різноманітне поле патологій різної етіології та симптоматики. Це пояснюється тим, що нервова система є надзвичайно розгалуженою, і кожна її підсистема — унікальна. Найчастіше порушення функцій нервової системи згубно впливає на функції інших внутрішніх органів і систем.

ВИДИ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Всі захворювання нервової системи можна розділити на судинні, інфекційні, хронічні прогресуючі, спадкові та травматичні патології.

СУДИННІ

Є надзвичайно поширеними і небезпечними. Вони часто ведуть до інвалідності або навіть смерті хворого. У цю групу входять порушення мозкового кровообігу гострого характеру (інсульти) і хронічно поточна судинно-мозкова недостатність, що стає причиною змін з боку мозку. Такі захворювання можуть розвиватися внаслідок гіпертонічної хвороби або атеросклерозу. Судинні захворювання нервової системи виявляються головними болями, нудотою і блювотою, зниженням чутливості та порушеннями рухової активності. Інфекційні захворювання нервової системи розвиваються внаслідок патогенного впливу різних вірусів, бактерій, грибків та паразитів. Страждає переважно головний мозок, а периферична нервова система і спинний мозок уражуються рідше. Поширеними захворюваннями цієї групи є енцефаліт, малярія, кір та ін.

ІНФЕКЦІЙНІ

Симптомами нейроінфекцій виступають підвищена температура, порушення свідомості, сильний головний біль, нудота і блювота. Дана група об’єднує склероз, міастенію і інші захворювання. Перебіг хвороби звичайно тривалий, а поразка носить системний характер. Ознаки захворювання наростають поступово, життєздатність тих чи інших систем організму знижується.

СПАДКОВІ

Поділяють на хромосомні (клітинні) і геномні. Найпоширенішим хромосомним захворюванням нервової системи є хвороба Дауна, а геномні патології вражають найчастіше нервово-м’язову систему.

Характерними ознаками таких порушень є слабоумство, інфантильність, порушення ендокринної системи і рухового апарату. Травматичні ушкодження нервової системи виникають внаслідок травми, удару чи здавлення головного або спинного мозку. До них відносять струс мозку. Супровідними симптомами є головний біль, розлади свідомості, нудота і блювота, втрата пам’яті, зниження чутливості і т. д.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Вище згадувалося, що серед причин захворювань нервової системи дуже часто фігурують різні інфекційні збудники:

— бактерії (пневмокок, менінгокок, стафілокок, бліда трепонема і стрептокок);

— різні грибки і паразити;

— віруси, що передаються повітряно-крапельним шляхом (арбовіруси).

Також захворювання нервової системи можуть передаватися плацентарним шляхом під час вагітності (цитомегаловірус, краснуха) і периферичної нервової системи. Наприклад, таким шляхом поширюється вірус сказу, герпесу, гострий поліомієліт і менінгоенцефаліт.

Серед поширених причин захворювань нервової системи знаходяться також забиття головного мозку, пухлини у головному мозку або їх метастази, судинні порушення (тромбози, розриви або запалення), спадковість або хронічні прогресуючі захворювання (хвороба Альцгеймера, хорея, хвороба Паркінсона та ін.).

Впливають на нервову систему також недостатнє харчування, відсутність вітамінів, серцеві, ниркові та ендокринні захворювання. Патологічні процеси можуть розвиватися під впливом різних хімічних речовин: опіатів, барбітуратів, антидепресантів, етилового спирту, отрут тваринного і рослинного походження. Можливо також отруєння антибіотиками, протипухлинними препаратами та важкими металами (ртуттю, миш’яком, свинцем, вісмутом, марганцем, талієм та ін.).

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Симптоми захворювань нервової системи проявляються по-різному, дуже часто — у вигляді рухових розладів. Характерним є розвиток у хворого парезів (зниження м’язової сили) або паралічів, нездатність швидко рухатися, тремор, мимовільність швидких рухів. Можливі порушення координації і мови, мимовільні скорочення різних груп м’язів, тики, здригання. Тактильна чутливість також може порушуватися.

Іншими важливими симптомами захворювань нервової системи є головний біль (мігрень), біль в спині і шиї, руках і ногах. Патологічні зміни торкаються також інших типів чутливості: нюху, смаку, зору.

Проявляються захворювання нервової системи епілептичними припадками, істериками, порушеннями сну і свідомості, розумової діяльності, поведінки і психіки.

ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ.

Лікування захворювань нервової системи залежить від їх типу і симптомів, призначається лікарем і вимагає іноді інтенсивної терапії в умовах стаціонару. Щоб уникнути захворювань нервової системи, слід вчасно діагностувати і лікувати інфекції, вести здоровий спосіб життя, відмовившись від алкоголю і наркотиків, повноцінно харчуватися, уникати стресів і перевтоми. При появі будь-яких тривожних симптомів обов’язково слід звернутися до лікаря.

Амбулаторія 1
Адреса: пр-т Богоявленський 340/2
Реєстратура: 067 807 37 61; 640816

Амбулаторія 2
Адреса: вул. Металургів 8
Реєстратура: 067 807 37 82 або 646169

Амбулаторія 3
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 91 або 641256

Амбулаторія 4
Адреса: пр-т Корабелів 12
Реєстратура: 067 807 37 92 або 641256

Графік роботи амбулаторій Пн-Пт з 08.00 до 20.00
Черговий лікар
Сб-Нд 08.00-15.00 за адресою пр-т Корабелів, 12 (СА №3),
Сб-Нд 15:00 - 20:00 черговий медичний працівник

Приймальня директора (0512) 64-13-61
Електронна пошта: cpmsd7_office@ukr.net
Працюємо Пн - Пт з 08.00 до 16.30

Проїзд – маршрутне таксі №50, №52, №53, №91, №1, №12, №17, №18, №32, №77, №5
Маршрут на карті: пр-т Богоявленський, 340/2, Корабельний р-н, м. Миколаїв, 54051